ویزیت رایگان بیماران در بهزیستی جاسک

 

با همکاری بهزیستی شهرستان جاسک و به همت درمانگاه فاطمه الزهرا (س) قرارگاه شهید معمار سپاه قدس سیستان و بلوچستان 157 نفر از مددجویان و نیازمندان شهرستان جاسک به مدت یک روز در درمانگاه صحرایی تحت ویزیت و درمان رایگان قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان از این تعداد 17 بیمار نیازمند درمانهای تخصصی از سوی مسئول اکیپ پزشکی جهت ارجاع به مراکز درمانی در تهران و انجام معالجه رایگان معرفی شدند.

طرح تنبلی چشم در بهزیستی بندرخمیر

 

همزمان با آغاز طرح ملی تنبلی چشم در سراسر کشور با حضور بخشدار و نماینده محترم آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان و رئیس اداره بهزیستی و کارشناس طرح در محل مهد کودک ماهان با سنجش یک کودک بصورت نمادین طرح آغاز گردید در شروع افتتاحیه طرح ملایی رئیس بهزیستی خمیر عملکرد سال قبل در زمینه طرح تنبلی چشم را ارائه دادن و بعد از آن بخشدار شهرستان که به عنوان نماینده فرماندار حضور داشتن از مربیان مجری طرح تشکر کردن و خواستار پایگاه های سنجش بینایی بیشتری در شهر و روستاهای دور افتاده شدند.

 

پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به 28 نفر در بهزیستی بستک

 

علی غنائی رئیس بهزیستی بستک در جریان بازدید از طرح های خود اشتغالی مددجویان شهرستان بستک با اعلام این خبر گفت: با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال مددجویان در سال جاری مبلغ 4 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات خود اشتغالی و مشاغل خانگی به 28 نفر مددجوی تحت حمایت پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان در این بازدید علی غنایی ضمن بررسی مشکلات مددجویان اشتغال یافته از همت و تلاش این عزیزان برای رسیدن به توانمندی و خودکفایی تقدیر کرد.

وی ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد زمینه استقلال مالی مددجویان را از رویکردهای اصلی بهزیستی قلمداد کرد و افزود: طرح های اجرا شده در زمینه خود اشتغالی و مشاغل خانگی شامل : دامداری، کشاورزی، خوارو بار فروشی، نجاری، لوازم خانگی و سایر حرفه ها بوده است.

تقدیر ازخیرین دربهزیستی شهرستان بستک

 

از خیرین همراه با بهزیستی در شهرستان بستک تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان در این مراسم که با حضور مسئولین و کارشناسان بهزیستی و جمعی از معتمدین ومسئولین محلی درمحل سالن اجتماعات بهزیستی بستک برگزار شد غنایی رئیس اداره بهزیستی شهرستان بستک با سپاس ازاقدامات خداپسندانه و همدلی و همراهی خیرین با بهزیستی ومددجویان تحت حمایت ، رسیدگی به نیازمندان با هدف قرب الی الله را بستر مناسب برای رشد دانست وادامه داد :خدا را شاکرم که درکنار چنین افراد  بزرگوارو بزرگ منشی قرار گرفته ام  .

حاج آقا شیخ محمد بویه خیرنیکوکار وپرتلاش شهرستان نیز به نمایندگی از بقیه خیرین با اشاره به توصیه های دین مبین اسلام در این رابطه بیان داشت : براساس حدیث پیامبر (ص)مسلمان نیست کسی که صبح کند و به فکر حل مشکل مردم ونیازمندان نباشد .

وی افزود : دراین رسیدگی اسلام محدودیت ومرزقایل نیست

اهدای لوح سپاس از سوی مدیرکل بهزیستی استان به خیرین فعال در شهرستان پایان بخش این مراسم بود.

 

منوی اصلی