انتشارات

  بانکداری با گروه های خودیار
موضوع این کتاب، به عنوان واسطه ای مالی به روش بانکداری پیوندی، مطابق با الگوی بانک ملی کشاورزی هندوستان است. مولف ابتدا به معرفی ویژگی های گروه های خودیار که متشکل از افراد کم درآمد و فقیر روستایی هستند پرداخته و به طور مختصر روند پیوند آن به بانک و دریافت تسهیلات را توصیف می کند. این کتاب، اختصاصا برای بانکها و به منظور کارکردن در سطح شعب بانک برای چگونگ ارائه تسهیلات اعتباری است.
دومین سمینار تخصصی ضایعات نخاعی ایران
برنامه راهبردی سازمان بهزیستی کشور
برنامه راهبردی و عملیاتی سازمان بهزیستی کشور از سوی وزارت رفاه و تامین اجتماعی ابلاغ شد. این برنامه توسط شورای برنامه ریزی راهبردی وزارت رفاه و تامین اجتماعی تصویب و از طرف عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی ابلاغ شده است.
زندگی امن در کنار مین ( ویژه مربیان آموزش خطرات مین)
به رغم تلاش چندین ساله متخصصان عملیات مین زدایی، متاسفانه هر ساله تعداد زیادی از ساکنان شهرهای مرزی غرب کشور در اثر انهدام مین ها و مهمات عمل نکرده مصدوم می شوند، یا جان خود را از دست می دهند. از آنجایی که بسیاری از حوادث مناطق آلوده به وسیله آموزش و آگاه سازی قابل پیشگیری است بر این اساس لازم است که ساکنین مناطق آلوده را درباره خطرات ناشی از انفجار مین ها و گلوله های عمل نکرده آگاه سازیم.
چگونگی تعامل با افراد معلول
در این کتاب تلاش شده است که در مورد نحوه برخورد مناسب با عزیزان معلول به مطالبی هر چند مختصر اشاره گردد که امید است مورد استفاده و بهره برداری آحاد گوناگون جامعه به ویژه عزیزانی که به صورت مستقیم با معلولین ارتباط دارند قرار گیرد.
تسهیل رشد در کودکان مبتلا به اسپینابیفیدا و هیدروسفالی
کتاب حاضر می تواند در راستای آگاه سازی جامعه و مشارکت خانواده در آموزش و توانبخشی افراد مبتلا به این ناتوانی مؤثر بوده و گام بزرگی در رسیدن به اهداف CBR است.
تسهیل رشد در کودکان مبتلا به فلج مغزی
ترجمه کتاب حاضر می تواند در راستای آگاه سازی جامعه و مشارکت خانواده در آموزش و توانبخشی افراد مبتلا به این ناتوانی مؤثر بوده و گام بزرگی در رسیدن به اهداف CBR است.
توانبخشی آسیب مغزی ناشی از ضربه
ترجمه کتاب حاضر می تواند در راستای آگاه سازی جامعه و مشارکت خانواده در آموزش و توانبخشی افراد مبتلا به این ناتوانی مؤثر بوده و گام بزرگی در رسیدن به اهداف CBR است.
راهنمای درمان اعتیاد
این کتابچه برای اعضای خانواده افراد وابسته به مواد اعتیادزا تهیه شده. اگر عضوی از خانواده شما وابسته به مواد اعتیادزا است وابستگی او، سایر اعضاء خانواده را هم تحت تاثیر قرار می دهد. در این کتابچه اغلب سوالات خانواده های افرادی که تحت درمان قرار می گیرند پاسخ داده می شود.
مروری بر کارکرد وقف
این کتاب در پی آن است تا با بحث و بررسی انواع مشارکت مردم در امر رفاه اجتماعی با رویکرد وقف و معرفی منابع بالقوه جامعه و سنت های حسنه ای که موجب تسکین آلام بشری می شود گامی در جهت رفاه اجتماعی از طریق احیاء سنت حسنه وقف بردارد.
استانداردهای مناسب سازی بناها و محیط های شهری
انجام مناسب سازی مستلزم صرف هزینه های بالا نیست و مهمتر اینکه انجام مناسب سازی هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است. با توجه به منابع محدود در حوزه مناسب سازی، تدوین این کتاب می تواند میزان قابل توجهی از خلاء موجود را پر کند.
در این سال سی
این کتاب گزارشی از اهم فعالیت های سازمان بهزیستی در سال های 88، 89 و شش ماهه اول سال 90 می باشد و شامل بخش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت ها، توانمندسازی، جلب مشارکت های مردمی و اقدامات ویژه سازمان است.
شیوه های عملی جهت ارائه مفاهیم دینی در مهدهای کودک
هدف اصلی از نگارش این کتاب ارتقای سلامت معنوی کودکان کشور عزیزمان با ایجاد زمینه آشنایی، علاقه، انس با خداوند مهربان، قرآن مجید، معصومین (ع) و سایر مفاهیم دینی قابل درک کودکان است
بهزیستی در قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران
این مجموعه به منظور دسترسی سریع و آسان شامل موارد اختصاصی سازمان و موارد عمومی برای کلیه دستگاه هاتدوین گردیده است.
راهنمای آموزشی افراد معاینه کننده
این کتاب شامل مطالبی پیرامون پیشگیری از تنبلی چشم و درمان آن، پیشینه اجرای برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم، ابزار و وسایل لازم معاینه، وظایف افراد معاینه کننده، نحوه تکمیل کارت سنجش بینایی می باشد.
توانبخشی به هنگام در افراد با بیماری ام اس
کتاب حاضر در 122 صفحه به علل و علائم، مشکلات و اختلالات ناشی از بیماری، مراقبت های اولیه، سیر بیماری، درمان، تمرینات توانبخشی و ... پرداخته است.
آموزش درمان اختلالات جنسی در افراد ضایعه نخاعی
در این کتاب ضمن رعایت پاره‌ای از ملاحظات، تلاش شده تا معلولان با جدیدترین روش‌ها و متدهای علمی در زمینه کاهش مشکلات جنسی و ارائه راهکارهای منطقی برقراری ارتباط جنسی سالم و موفق آشنا شوند.
توانمندسازی افراد ناتوان از طریق اشتغال در ژاپن
کتاب گزارش مأموریت آموزشی توانمندسازی اقتصادی افراد مبتلا به ناتوانی از طریق اشتغال حمایت شده مبتنی بر جامعه در کشور ژاپن منتشر شد.
توانبخشی به هنگام در اختلالات شایع بینایی
این کتاب در راستای افزایش سطح آگاهی عمومی از علل و کاهش عوارض و اثرات ناگوار این گونه معلولیت ها، با سرفصل هایی مانند: اختلال بینایی، کم بینایی، طرح سلامت بینایی، نابینایی در کودکان، معاینه چشمی، کوررنگی و ... به چاپ رسیده است.
توانبخشی به هنگام در افراد با فلج مغزی
این کتاب به مطالبی پیرامون فلج مغزی شامل علائم، تشخیص، پیشگیری، درمان، نقش والدین در توانمندسازی کودک، توصیه های توانبخشی آموزشی و ... می پردازد.
تعرفه خدمات پیشگیری
کتاب "تعرفه خدمات پیشگیری در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور" جهت آشنایی جمعیت هدف سازمان با نحوه محاسبه این خدمات منتشر شده است. در این کتاب تعرفه خدمات مشاوره و خدمات روانشناختی در مراکز دولتی و غیر دولتی، خدمات مشاوره تلفنی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره ژنتیک در مراکز دولتی و خصوصی، تعرفه مراکز درمان اعتیاد و ... در جداول مختلف بیان شده است.
دسترسی الکترونیک برای افراد کم توان
تسهیل دسترسی معلولان به خدمات و اطلاعات، تمامی جلوه زندگی آنان را دستخوش تغییر می کند. کتاب "دسترسی الکترونیک برای افراد کم توان " برای رسیدن به این اهداف تلاش می کند.
آیین نامه دستورالعمل های ماده 26 و 28
طی چند سال گذشته سازمان بهزیستی پیشرو در امر واگذاری امور به مردم بوده است، که بر اساس اختیارات قانونی که از طریق ماده 26و 28 قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت مصوب 1380در مجلس شورای اسلامی محقق شده است. طی این قانون صدور مجوزهای 13 گانه موضوع این ماده به عهده سازمان بهزیستی می باشد. هم اکنون بیش از 80 درصد خدمات بهزیستی در قالب مراکز غیر دولتی ارائه می شود.
دومین جشنواره فرهنگی هنری "حضور"
دومین جشنواره فرهنگی هنری "حضور" ویژه هنرمندان معلول با موضوع معلولیت، 12 تا 14 آذر ماه در مشهد مقدس برگزار شد. این جشنواره با هدف اعتلای فرهنگ نگریستن به هم نوع و توسعه دیدگاه های فرهنگی و اجتماعی در رابطه با مساله معلولیت و در چهار رشته هنری نقاشی، عکاسی، شعر و داستان کوتاه برگزار شد. این کتاب شامل آثار برگزیده در این جشنواره می باشد.

نظرات   

 
0 #1 profile4370 1397-08-08 08:47
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1