امروز : دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398

برگزاری نشست توجیهی اجرای طرح اضطراب و غربالگری شنوایی کودکان در بندرعباس

 

نشست توجیهی اجرای طرح اضطراب و غربالگری شنوایی کودکان با حضور معاونین امور اجتماعی و پیشگیری بهزیستی استان و جمع کثیری از مدیران و مربیان مهدهای کودک تحت نظارت در محل سالن اجتماعات بهزیستی بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان؛ سامیه جهانشاهی دراین نشست هدف از اجرای این دو طرح را افزایش سلامت جسمی و روانی کودکان برشمرد وافزود:اجرای طرح غربالگری شنوایی و اضطراب با هدف شناسایی ، پیشگیری و همچنین مداخلات به هنگام و موثر انجام می شود.

سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان تاکید کرد:اضطراب منشاء بسیاری از اختلالات روانی است و اگر این موضوع به موقع شناسایی شود می توان از بسیاری از اختلالات دوران نوجوانی ، جوانی و بزرگسالی جلوگیری کرد.

جهانشاهی در ادامه به بیان توضیحاتی در زمینه اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان در مهدهای کودک پرداخت و اذعان داشت:هدف از اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال ، پیگیری بلند مدت غربالگری ، تشخیص و مداخله زود هنگام شنوایی نوزادان می باشد.

 حمید سلیمانی سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان نیز ضمن تقدیر از تلاشهای مجدانه و ارزشمند این حوزه ، آمادگی مهدهای کودک تحت نظارت حوزه اجتماعی را  اجرای هرچه مطلوبتر هردو طرح یاد شده اعلام کرد و خواستار همراهی و تعامل کلیه مدیران مهدهای کودک در این زمینه شد.

وی ابراز امیدواری کرد : با اجرای دقیق و منظم این طرح ها در مهدها کودک شاهد ارتقا سطح سلامت جسمی و روحی کودکان در آینده ای نزدیک باشیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک