امروز : دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398

برگزاری نخستین جلسه شورای مناسب سازی و سالمندان بندرخمیر در سال جاری

نخستین جلسه شورای مناسب سازی و سالمندان در سال 97 به ریاست معاون فرماندار و با حضور رئیس اداره بهزیستی و کارشناس امو توانبخشی  ستاد و شهرستان بندرخمیر در محل سالن فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ عزیز براندیش مناسب سازی را یکی از مهمترین مسائل امروز دانست .

وی افزود معلولین ثابت کردند که معلولیت نمی تواند جلو پیشرفت آنان را بگیرد فقط کافیست راه را برای آنها باز کنیم میزان مناسب سازی در سطح شهرستان بخصوص ادارات دولتی بانک ها و نهاد ها بسیار ضعیف بوده و از مسولین خواهشمندیم با همیاری یکیدیگر و توجه بیشتر به این مسئله زمینه استفاده افراد معلول ، بیمار ، زنان باردار و سالمندان را از امکانات فراهم آوریم.

 محمدی کارشناس مناسب سازی استان در ادامه با ارائه آمار هایی از میزان معلولین و تعداد سالمندان استان اعلام کرد  اداره کل بهزیستی در نظر دارد یک شهرستان را بعنوان شهرستان دوستدار سالمند اعلام کند که شهرستان بندرخمیر با توجه به پتانسیلی که در این زمینه دارد گزینه مناسبی برای این امر است. 

 دکتر محمدی استاندارد سازی اماکن و فضاهای عمومی را یک امر الزامی و نیاز جامعه امروز دانست و گفت : مناسب سازی فقط برای معلولان جسمی حرکتی نیست و سایر معلولیت ها مانند بینایی نیز نیازمند مناسب سازی در فضا برای استفاده از خدمات هستند.

وی راه اندازی مرکز فرزانگان در شهرستان را یک نیاز دانست و ابراز امیدواری کرد: این مرکز هرچه سریعتر راه اندازی شود. 

 معاون فرماندار ضمن تشکر از حضور کارشناسان ستادی و رئیس بهزیستی بر اهمیت مناسب سازی فضا ها و محیط های شهر و ارائه خدمات به سالمندان و معلولان تاکید و ادامه داد:  طبق مصوبات گذشته تمامی ادارات موظفند فضای اداری خود را برای استفاده این قشر مناسب سازی نمایند و همچنین تاکید کردند مناسب سازی باید اصولی باشد. 

 فرزاد دهقانی از ایجاد پارک مخصوص سالمندان در شهربندرخمیر در آینده نزدیک خبر داد و گفت : با پیگیری های انجام شده بنیاد فرزانگان نیز در این شهرستان  راه اندازی می شود و همچنین جلسه شورای مناسب سازی و سالمندان بصورت منظم باید برگزار گردد و مصوبات آن برای همه نهاد ها و ادارات لازم الاجرا می باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک