امروز : جمعه, 02 فروردين 1398

آموزش فوریتهای پزشکی و تغذیه کودکان در بندرعباس

آموزش فوریتهای پزشکی و تغذیه کودکان با حضور 50 نفر از مربیان مهدهای کودک و مربیان مراکز نگهداری تحت نظارت در محل سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان بندرعباس برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ رستمی کارشناس مرکز بهداشت با اشاره به اهمیت تغذیه سالم در حفظ سلامت ، تندرستی و نشاط جسمی،روحی و روانی افراد گفت:مربیان مهدهای کودک در نهادینه سازی فرهنگ تغذیه صحیح و سالم در بین کودکان نقش محوری و انکار ناپذیر دارند.

رستمی افزود:بسیاری از عادات و رفتارهای افراد در کودکی شکل می گیرد که می توان با آموزش صحیح عادات غذایی سالم را در بین آنان نهادینه کرد.

این مدرس تاثیر پذیری کودکان در مهدهای کودک را به مراتب بیشتر از خانه و خانواده دانست و اضافه کرد:اگر مربیان افرادی آموزش دیده وکارآمد در زمینه تربیت کودکان باشند می توانند با شیوه های مطلوب و در پیش گرفتن الگوهای صحیح مصرف تاثیر اثر بخش و مناسبی را در این زمینه بجای بگذارند .

 رستمی کارشناس مرکز بهداشت با اشاره به اختلالات ناشی از کمبودهای تغذیه ای اثرات زیان بار آن به سلامت کودکان بیان کرد  و اظهار داشت : کمبودهای تغذیه ای کودکان را از رشد بالقوه بازمی دارد .

رستمی کارشناس مرکز بهداشت گفت:مربیان و والدین باید کودکان را به استفاده از خوراکی ای سالم و مناسب ترغیب نمایند.

خاطر نشان می شود این کارگاه آموزشی در ادامه با مباحثی همچون اشنایی با  الگوی تغذیه صحیح ،بیماریهای تغذیه ای  تنوع و تعادل در تغذیه و میان وعده مناسب کودکان ،عوامل محیطی تاثیر گذار بر سلامت کودکان و غیره نیز همراه بود که فراگیران شرکت کننده در این کارگاه آموزشی در خصوص این مباحث به بحث و تبادل نظر پرداختند و به ابهامات و سئوالات آنان پاسخ داده شد.   

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی