کارگاه آموزشی تغذیه سالم در بهزیستی بندرعباس

همزمان با هفته ملی جوان و مصادف با نیمه شعبان ولادت با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود( عج )یک دوره کارگاه آموزشی تغذیه سالم ویژه 40 نفر از زنان سرپرست خانوار به همت دفتر امور کودکان بهزیستی بندرعباس در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 در جریان برگزاری این کارگاه آموزشی رخشانی کارشناس سلامت مرکز بهداشت این شهرستان به عنوان مدرس حضور داشت .

وی پیرامون رژیم غذایی مناسب شیوه زندگی متوازن  ،اهمیت مصرف شیر و لبنیات،پرهیز از مصرف غذاهای آماده ،استفاده از غذاها و سبزیجات ارگانیک و املاح و مواد معدنی مطالبی بیان نمود.

رخشانی همچنین در ادامه در خصوص عوارض ناشی از تغذیه نادرست  مانند سرطان،دیابت،کبد چرب و پوکی استخوان توضیحات  مطلوبی را ارائه نمود.

رخشانی افزود:با توجه به شیوع اضافه وزن و چاقی در کشور دلیل آن را مصرف زیاد مواد قندی،نمک ،روغنها و الگوی مصرف غذایی ناسالم عنوان کرد و گفت: به همین جهت یکی از اولویت های ما فرهنگ سازی برای اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی است .

وی تصریح کرد:تغذیه سالم  ومصرف بی رویه فست فودها و غذاهای چرب  وسرخ شده بیشترین علت بروز اضافه وزن و چاقی در جامعه است که باعث شیوع بیماریهای غیر واگیر نظیر بیماریهای قلبی و عروقی ،برخی سرطان ها و دیابت شده است.

 رخشانی در پایان از حضور شرکت کنند گان در این کارگاه آموزشی تشکر و قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد :خانواده ها با رعایت الگوی صحیح مصرف و فرهنگ سازی مناسب بتوانندگام مثمر شمری را درراستای حفظ سلامتی خویش بردارند .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1