برگزاری مراسم معنوی اعتکاف

همزمان با فرا رسیدن ماه مغفرت و و غفران الهی ،ماه رجب المرجب مراسم معنوی اعتکاف با حضور 50 نفر از خواهران پایگاه مقاومت بسیج در محل مسجد حضرت مهدی (عج) واقع در منطقه گلشهر جنوبی به همت پایگاه سلامت روان مهرورزی فاضله بندرتحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان؛ این مراسم معنوی همزمان با سراسر کشور با حضور آحاد مردم این منطقه از عصر روز جمعه 11 فروردین ماه اغاز ودر دوشنبه 14 فروردین ماه با اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی از قبیل : تشریح احکام مربوط به اعتکاف ، سخنرانی ،مولودی خوانی ،مراسم ام داوود،مدیحه ثرایی ،مداحی و همچنین قرائت ادعیه های مختص به این مراسم عظیم معنوی همراه بود .

 شایان ذکر است با توجه به مصادف شدن وفات حضرت زینب کبری (س) بزرگ پرچمدار تاریخ اسلام و ام المصائب با مراسم اعتکاف سخنرانی هایی به همین مناسبت توسط ائمه جماعت همچون کذایی ،کارگر و بابا زاده در محل این مسجد در خصوص فضیلت های ارزشمند معتکف شدن و شخصیت والای حضرت زینب (س) ونیز سیره و روش زندگی سراسر با فضیلت بزرگ بانوی اسلام و پیام رسان دشت کربلا ایراد گردید .

بابازاده یکی از ائمه جماعات در زمینه گرامی داشتن مراسم اعتکاف گفت : اعتکاف موجب رشد معنوی انسان و تقویت روحیه تعهد اجتماعی انسان میشود . ودر بعد فردی موجب تقرب به خداوند متعال می گردد .

گفتنی است در این ایام مجموعه کتاب هایی مانند کلیات مفاتیح الجنان ،تفسیر سوره حجرات به معتکفین اهداء شد و مسابقات متنوع دیگری در بین شرکت کنندگان برگزار شد که جوائزی از قبیل : چادر نماز ، و تفاسیر سوره هایی از قران این کلام الهی نیز به معتکفین اعطا گردید .

 شایان ذکر است معتکفین پس از سه روز تهجد ، عبادت و شب زنده داری و خلوت با خدای خویش با این مراسم وداع نمودند .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1