عدم توجه به آسیبهای اجتماعی ناشی از وجود زنان دارای اعتیاد و کارتن خواب تبعات جبران ناپذیری در بر دارد

همزمان با سومین روز ازایام الله دهه مبارک فجر هادی مرادی سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس با موحدی معاون شهرداری مرکزی دیدار و گفتگو کرد .

در جریان این نشست مرادی به بیان توضیحاتی در زمینه روند اجرایی فعالیتها و خدمات مورد ارائه در مراکز گذری کاهش آسیب یا سرپناه شبانه زنان (شلتر) بر اساس دستورالعمل های ابلاغی حوزه امور فرهنگی و پیشگیری پرداخت و اظهار داشت:  با توجه به برودت هوا و افزایش آسیبهای اجتماعی و مشکلاتی که زنان کارتن خواب و معتاد با آن مواجه می باشند لزوم  در نظر گرفتن فضایی مناسب و استاندار جهت اقامت این قشر از افراد احساس می گردد .

وی گفت : عدم توجه به آسیبهای اجتماعی  ناشی از وجود زنان دارای اعتیاد و کارتن خواب تبعات جبران ناپذیری در بر دارد.

 هادی مرادی سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس توجه به آسیبهای اجتماعی در بین زنان را از ضروریات اجتماعی جامعه دانست و زنان را قربانیان اصلی آسیبهای ناشی از اعتیاد برشمرد .

 این مسئول افزود باید همه نهادها و دستگاههای متولی  در جهت کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی پای کار باشند و به آسیب پذیر بودن زنان نگاه ویژه داشته باشند .

وی باتوجه به نقش کلیدی زنان در تعلیم و تربیت فرزندان در خانواده گفت باید راهکارهایی برای شناسایی مشکلات و دلایل اعتیاد در زنان اتخاذ شود.

 وی از همراهی و همکاری مجموعه شهرداری در اجرای طرح جمع آوری متکدیان ، معتادین کارتن خواب ، زنان معتاد بی خانمان و کودکان کار و خیابانی تشکر و قدردانی نمود .

موحدی معاون شهرداری مرکزی نیز پیرامون موضوع جمع آوری و اعتیاد زنان کارتن خواب اذعان داشت:  خدماتی که بهزیستی به این گروه از زنان ارائه می دهد بسیار ارزشمند است و باید از سوی مسئولین امر مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد .

 وی در پایان این نشست آمادگی خود و مجموعه های تحت امر را جهت تامین  فضایی مناسب برای استقرار و نگهداری معتادین زن بی خانمان اعلام نمود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1