برگزاری کارگاه آموزشی توجیهی صندوق های اعتبارات خرد ویژه زنان روستایی و عشایر

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یک دوره کارگاه آموزشی توجیهی صندوق های خرد زنان باهمکاری اداره ترویج جهاد کشاورزی بین موسسه مهر افروزان همیاران سلامت اجتماعی در منطقه تازیان پایین برگزار گردید.

نماینده اداره ترویج جهاد کشاورزی با اشاره به مسئله بیکاری و نقش مهم تسهیلات در حل این معضل ، مسائل دیگری از جمله تواتمند سازی و توان افزایی ،آموزش و ایجاد و مهارت در افرادی که از تسهیلات استفاده می کنند و همچنین شناخت بازار را مهم ارزیابی کرد.

 وی در ادامه گفت: برای گذر از مسئله بیکاری باید اشتغال زایی و ایجاد کارگاههای کارآفرینی با تاکید به نیروی کار را بر اساس نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان تولید اشتغال و اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار قرار داد .

این مسئول مشارکت زنان روستایی و عشایری در مناطق کمتر توسعه یافته و به خصوص روستاها را در توسعه صندوق های خرد راهکاری مناسب برای حل مشکلات ناشی از بیکاری دانست و اضافه کرد روستاها و توابع استان هرمزگان از ظرفیت و پتانسیل بالایی در زمینه کشاورزی برخوردار بوده و باید مشاغل خانگی را در این بخش توسعه داد .

در ادامه این کارگاه آموزشی نیز به ارائه مباحثی چون تعریف صندوق خرد، نحوه مشارکت، شرایط پرداخت تسهیلات ، بازپرداخت اقساط مربوط به تسهیلات اعطایی ، بررسی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در روستاها در بخش کشاورزی پرداخته شد .

 گفتنی است در این کارگاه آموزشی یک روزه 20 نفر از بانوان حضور داشتند. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1