امروز : پنج شنبه, 25 مهر 1398

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ، میهمان کودکان ایتام بهزیستی

 

 

همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته ملی کودک ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ذاکری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان به همراه جمعی از کارشناسان ستادی و کتابداران با حضور در مرکز خیریه اشتیاق زندگی با کودکان بی سرپرست این مجموعه از نزدیک دیدار  و دلجویی کرد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان ضمن آشنایی با فعالیت های مرکز ضمن اشاره  به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه از سنین کودکی بر اهمیت توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی تاکید کرد .

وی دوران کودکی را از حساس ترین مرحله دوران زندگی بشر برشمرد ودرهمین راستا آمادگی کامل برخورداری کودکان ایتام سازمان بهزیستی را از خدمات این نهاد فرهنگی اعلام نمود .

خاطرنشان می گردد اجرای مسابقه نقاشی ، قصه گویی و شعرخوانی از دیگر برنامه های فرهنگی و هنری ویژه کودکان مقیم در این مرکز بود .

در پایان نیز کتابهایی به رسم یادبود توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به کودکان اهدا شد.

گفتنی است این برنامه به همت شورای فرهنگی بهزیستی بندرعباس و با مشارکت و همکاری حوزه امورفرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان برگزار شد .

 

باید نگاه جامعه به کودکان کار را تغییردهیم

 

 

همزمان با آخرین روز از هفته ملی کودک  ،  کودکان کار شهر بندرعباس رقابتی دوستانه در مسابقات فوتبال داشتند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ کودکان کار در این مسابقه با بازی قابل قبول ، لحظات مفرح و ارزشمندی را  در جوار همسالان خود سپری نمودند .

مریم یگانه مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان نیز ضمن تماشای بازی کودکان با حضور در جمع آنان ، هفته ملی کودک را تبریگ گفت و افزود : باید نگاه جامعه به کودکان کار را تغییر دهیم .

وی ادامه داد :  کودکان کار در معرض آسیبهای اجتماعی فراوانی قرار دارند و می بایست سازمان ها و نهادهایی که متولی امر حمایت از این کودکان هستند ، مسولیت های اجتماعی خود را به نحو احسن اجرا نمایند .

برش کیک هفته ملی کودک و اهدای هدیه از سوی  مدیر کل امور بانوان و خانواده به کودکان از دیگر برنامه ها بود .

گفتنی است این برنامه به همت مرکز حمایتی و اموزشی کودک و خانواده و با مشارکت و همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری و جمعی از خیرین برگزار شد .

آغاز اجرای طرح یک وعده غذای گرم در شهرستان بستک

 

 

 

به مناسبت هفته ملی کودک ، اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستامهدهای شهرستان بستک آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ غنایی رییس اداره بهزیستی شهرستان بستک در آیین آغاز اجرای طرح ارائه یک وعده غذای گرم در مهد معراج فتویه ، ضمن تقدیر از مدیر و مربیان این مهد جهت اجرای موفق طرح در سال گذشته ، هدف از اجرای طرح یک وعده غذای گرم را بهبود وضع تغذیه کودکان 3 تا 6 یال مناطق روستایی و حاشیه شهرها عنوان کرد.

شیدایی بخشدار مرکزی  شهرستان بستک نیز ضمن تشکر و تقدیر از مسئولین مهد و بهزیستی شهرستان تاکید کرد :آموزش کودکان برای روزهای مهم آینده کشور نقش حیاتی در پیشرفت و توسعه ایفا میکند. کودکان با اموزش مناسب می توانند اینده بهتری برای نسل های بعدی هم فراهم کنند.

پرواز بادبادک ها در شهرستان رودان

 

 

به مناسبت  روز جهانی کودک  آیین پرواز بادبادک ها با حضور مسئولین شهرستان و خانوداه آنها در مکان تفریحی آبنما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ جاودان رئیس اداره بهزیستی رودان هدف از برگزاری این مراسم را ایجاد روحیه نشاط و انگیزه در کودکان عنوان کرد .

وی گفت : کودکان آینده سازان مملکت هستند و برای داشتن جامعه ای خلاق و پویا باید از همان دوران کودکی به رشد و آموزش کودکان توجه داشت .

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک