امروز : سه شنبه, 28 خرداد 1398

نشست مشترک بهزیستی و میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم

 

 

به مناسبت گرامی داشت هفته صنایع دستی ، نشستی مشترک با حضور کیانی رییس اداره بهزیستی  و خانم شهرکی مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد بر گزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ در این نشست ضمن بررسی زمینه های همکاری مشترک  بر لزوم استفاده از ظرفیتهای جزیره قشم در حوزه گردشگری وتولید صنایع دستی در راستای توانمند سازی جامعه محلی به ویژه جامعه هدف بهزیستی تاکید گردید.

برگزاری کارگاههای آموزشی تولید صنایع دستی ویژه خانواده کودکان کار،حمایت از تشکیل گروههای همیار زنان سرپرست خانوار در حوزه گردشگری،مناسب سازی هتل ها و اماکن بوم گردی جهت تسهیل استفاده معلولین و سالمندان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای مددجویان در شهرستان رودان

 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ نمایشگاه صنایع دستی و دستاورد های زنان خانه دار در محله سنگی شهر رودان برگزار شد.

این نمایشگاه به همت پایگاه خدمات اجتماعی محله سنگی در مسجد صاحب الزمان با حضور جاودان رییس بهزیستی رودان ، سالاری رییس میراث فرهنگی و گردشگری  صنایع دستی و جمعی از اهالی محل بر پا گردید.

جاودان رئیس بهزیستی هدف از برپایی این نمایشگاه را ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در زنان محله و شناخت توانایی و مهارت های زنان  بیان نمود.

وی همچنین در حاشیه این مراسم خواستار همکاری میراث فرهنگی در ایجاد کار گاهای صنایع دستی در این محله برای اشتغال زایی زنان شد.

 

برگزاری کارگاههای آموزشی توانمند سازی سازمانها ی مردم نهاد در بندرعباس

 

کارگاه آموزشی یک روزه با موضوع توانمند سازی سازمانهای مردم نهاد در محل مجموعه بنیاد امید فرزانگان با حضور امیر تیموری مدیر کل دفتر امور اجتاعی و فرهنگی استانداری هرمزگان و بیش از 30 نفر از دبیران سمن های مختلف تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس برگزار شد.

 مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در حاشیه برگزاری این کارگاه گفت:سازمانهای مردم نهاد حلقه واسطه مردم و حاکمیت هستند و مشارکت سمن در اداره کشور موجب افزایش تعلق خاطر و احساس مسئولیت مردم می شود.

امیر تیموری هدف از برگزاری این کارگاه را توسعه کیفی سازمانهای مردم نهاد استان دانست وافزود: آشنایی با قوانین و مقررات سازمانی اصول گزارش نویسی سالانه ،اصول حرفه ای و مدیریت در تشکل های اجتماعی ،همایش فرهنگی و اجتماعی و نقش تشکل ها در همیاری های اجتماع و رایزنی و ترویج  اصول  حمایت گری در سازمانهای مردم نهاد پنج محور این دوره برگزاری این کارگاه اموزشی است .

وی تاکید کرد:با گسترش فعالیت سمن ها در جامعه می توان به اهدافی همچون کوچک سازی دولت ،توانمند سازی مردم، افزایش سرمایه اجتماعی ، کارآمد سازی نظام اقتصادی، بهینه سازی فرایند برنامه ریزی، عملیاتی کردن برنامه هاو مقابله با آسیبهای  اجتماعی دست یافت .

 

تشکیل جلسه کمیته مناسب سازی اماکن و مبلمان شهری ویژه معلولان در بندرعباس

 

اولین کمیته مناسب سازی اماکن و مبلمان شهری با حضور مهندس رضایی معاون هماهنگی  امور عمرانی فرماندار در محل سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ مهندس رضایی معاون امور عمرانی فرماندار در این نشست حمایت از معلولان و جانبازان و خدمت رسانی به آنها را وظیفه دینی و انسانی دانست و عنوان کرد :توجه به مناسب سازی اماکن مذهبی در سطح شهرستان نیاز به نظارت دقیق دستگاههای متولی دارد.

صفورا دریاپیمای هرمزی سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس به ارائه تعریفی از مناسب سازی و نقش کمیته پرداخت و تصریح نمود:حمایت از حقوق معلولین همانند سایر شهروندان عادی از وظایف دستگاههای متولی می باشد و ارزش و شان کرامت انسانی معلولین باید حفظ شود .

رئیس بهزیستی بندرعباس افزود:عدم مناسب سازی یکی از مشکلات عمومی عدم حضور معلولین در جامعه به شمار می رود.

سرپرست بهزیستی بندرعباس اضافه کرد:سهولت برای دسترسی معلولین به خدمات و امکانات رفاهی در جامعه باید در اولویت امور قرار گیرد و باید شرایطی فراهم شود تا معلولین نیز بتوانند در اجتماع نقش موثر و تاثیر گذاری را داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه در زمینه برنامه ریزی هاو  اقدامات اجرایی در بحث رفع موانع و مشکلات مناسب سازی بین اعضا بحث و تبادل نظر صورت گرفت و راهکارهایی نیز در این خصوص ارائه گردید.

 

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک