امروز : پنج شنبه, 25 مهر 1398

بازدید مدیرکل بهزیستی هرمزگان از نمایشگاه نقاشی و کاردستی کودکان اتیسم

 

به مناسبت گرامیداشت هفته اطلاع رسانی و آگاهسازی اتیسم نمایشگاه کار دستی و نقاشی کودکان طیف اتیسم در محل پارک گلهای بندرعباس بر پا شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ، غلامحسین رنجبر مدیرکل بهزیستی استان باهمراهی معاونین بهزیستی استان ودهقانی مدیرعامل بانک رفاه شعبه سرپرستی استان از بخش های مختلف این نمایشگاه دیدن کرد.

غلامحسین رنجبر ضمن بازدید از نمایشگاه ، هنردرمانی را یکی از برنامه های بهزیستی برای پرورش خلاقیت ، جامعه پذیری و تسهیل مراحل درمان کودکان اتیسم عنوان نمود واظهار داشت: آثار خلق شده توسط کودکان اتیسم نمونه عینی توانمندی کودکان با نیازهای ویژه است که با کمی حمایت و تشویق می توانند بسیار نقش آفرین باشد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان با تاکید بر پرداختن به آگاهسازی واطلاع رسانی افزود :  در بحث اطلاع رسانی ما باید بیشتر ورود کنیم تا بتوانیم اطلاع رسانی و آگاهسازی موثری داشته باشیم و خانواده های دارای کودک اتیسم بتوانند از خدمات این مرکز به نحو احسن استفاده نمایند.

وی گفت تلاش ما بر این است تا با حمایت بیشتر و مطلوبتر از کودکان دارای اختلال اتیسم گامهای بلندی در امر خدمت رسانی و آموزش پذیری این افراد برداریم.

آمنه همت سرپرست معاونت توانبخشی هرمزگان نیز ضمن گرامیداشت روزجهانی اتیسم تصریح کرد : در حال حاضر تعداد یک مرکز اختلالات طیف اتیسم تحت عنوان آوای امید با ظرفیت اسمی 50 نفر در مرکز استان مشغول به فعالیت و ارائه خدمت به کودکان اتیسم می باشد که پذیرش حال حاضر مرکز 30 کودک می باشد.

 وی اضافه کرد اصطلاح طیف اتیسم ، گروه اختلالات عصبی رشدی است که در معیارهای تشخیص مرتبط با کمبود در ارتباطات و اجتماعی شدن و علاقه محدود و رفتارهای تکراری همپوشی دارند.

گفتنی است این نمایشگاه به همت اداره بهزیستی بندرعباس ومرکز آوای امید برپاشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک