امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398

راه اندازی سامانه تصمیم در هرمزگان


سامانه تصمیم هرمزگان با حضور معاون دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ حمید سلیمانی سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان با اعلام این خبر گفت : سامانه تصمیم با هدف کاهش طلاق و افزایش فرصت های بازسازی زندگی مشترک متقاضیان طلاق با مشارکت قوه قضائیه در شهرستان بندرعباس راه اندازی شد.
حمید سلیمانی تصریح کرد : این سامانه در مرحله اول در بندرعباس و در مرحله بعد در سه شهرستان میناب ، رودان و حاجی آباد راه اندازی خواهد شد.
سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان افزود : با استفاده از سامانه تصمیم و مداخلات تخصصی روانشناختی ومشاوره خانواده می توان به افزایش کیفیت زندگی و سلامت ازدواج کمک کرد و ضمن پیشگیری از وقوع طلاق ، پیامدهای منفی و آسیب های ناشی از طلاق را به حداقل رساند.
مجید ارجمندی معاون دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور ، هرمزگان را نوزدهمین استان دارای سامانه تصمیم عنوان و اضافه کرد : هدف از راه اندازی این سامانه این است که همسران دچار مشکل و اختلاف، قبل از اینکه وارد سیستم انتظامی و قضایی شوند، از طریق سیستم غربال این سامانه که شامل مددکار اجتماعی، روان شناس و کارشناس خانواده است، مشاوره‌هایی را دریافت کنند که به سازش منجر و از وقوع طلاق جلوگیری شود.
وی گفت: تاکنون در آسیب‌های اجتماعی بانک اطلاعاتی منسجمی در زمینه طلاق وجود نداشت و این نخستین بانک منسجم اطلاعاتی است که اطلاعات زوجین را ذخیره می‌کند.
مجید ارجمندی مهمترین علت طلاق را عدم مهارت زوجین عنوان کرد و بیان داشت : با آموزش مهارتهای لازم از جمله مهارت گفتگو و نقش پذیری در خانواده می توان در جهت کاهش تنش و ارتباط موثر بین زوجین و همچنین فرزندان نقشی موثر ایفا کرد .
معاون دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت : با توجه به تفاهم صورت گرفته با بخش پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تلاش می‌شود از این پس با راه اندازی این سامانه منسجم‌تر حرکت کنیم .
در ادامه این آیین ، جلسه آموزش اجرای سامانه با حضور سرپرست معاونت های امور اجتماعی و پیشگیری بهزیستی استان، روسا و کارشناسان مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق ادارات بهزیستی شهرستان های بندرعباس ، میناب ، رودان و حاجی آباد ، مدیران و کارشناسان کلینیک های مددکاری و مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی شهرستان بندرعباس و کارشناس دفتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار گردید.
گفتنی است در ادامه این جلسه نیز نشستی با حضور معاون دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، مدیر کل بهزستی استان هرمزگان ، مدیر کل دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری هرمزگان و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با دستور کار بررسی روند اجرایی سامانه تصمیم برگزار شد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک