امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398

فقرعامل ظهور کودکان خیابانی است

مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور گفت: فقر اقتصادی و معیشتی خانواده های کودکان خیابانی موجب کار کردن آنها شده و این سازمان قصد دارد با برنامه ریزی های متعدد ساعت کار این کودکان را کاهش دهد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ دکتر جعفری  در آیین افتتاح مرکز کودکان خیابانی در بندرعباس اظهار داشت: اکنون 31 مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان خیابانی و 51 مرکز روزانه حمایتی آموزشی در کشور فعالیت دارند.

وی بیان داشت: 95 درصد کودکان خیابانی دارای خانواده هستند که حضور آنها در خیابان آسیب های اجتماعی کودک آزاری را به همراه دارد و بررسی ها نشان می دهد تعداد قابل توجهی از این کودکان مورد خشونت های کلامی یا تحقیر قرار می گیرند که نیازمند توانمند سازی خانواده ها است.
این مقام مسوول بیان کرد: مراکز شبانه روزی حمایت از کودکان خیابانی خدماتی شامل، آموزشی، پزشکی، تحصیلی، حقوقی و مالی را ارائه می کنند.
مدیرکل بهزیستی هرمزگان نیز در ادامه آیین گفت: در سال جاری 102 مورد کودکان خیابانی در بندرعباس شناسایی شدند که این مرکز با همکاری دستگاه های مربوطه در استان راه اندازی شد.
غلامحسین رنجبر افزود: هدف از راه اندازی مرکز نگهداری کودکان خیابانی در بندرعباس، ساماندهی کودکانی است که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.
وی مدت زمان نگهداری کودکان خیابانی در این مرکز را به مدت 20 روز عنوان کرد و افزود: در این مدت آموزش های لازم به کودکان داده می شود تا شرایط بازگشت به خانواده هایشان را داشته باشند.
این مقام مسوول ابراز داشت: در صورتی که کودکان خیابانی پس از نگهداری در مراکز شبانه روزی به کانون خانواده با نگردند، آن ها در مراکز اقامتی دائم شبه خانواده نگهداری خواهند شد.
رنجبر سنین نگهداری کودکان در مرکز را از 7 تا زیر 18 سال دانست و افزود: این کودکان که بومی و غیر بومی از استان های همجوار نیز هستند، عمدتا کم سواد یا بی سواد می باشند که به آن ها آموزش های تحصیلی داده می شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک