امروز : یکشنبه, 30 دی 1397

توانمندسازی و توجه به مشکلات معلولین از موارد مورد توجه در قانون حمایت از معلولان است.

 

 

مدیر کل بهزیستی هرمزگان در آیین بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت در سیریک مطرح کرد:

توانمندسازی و توجه به مشکلات معلولین از موارد مورد توجه در قانون حمایت از معلولان است.

 

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت مراسمی با حضور فرماندار سیریک، مدیر کل ، معاونین و مسئولین بهزیستی استان ، شهرستان بندرعباس و میناب ، شهردار ، بخشدار،امامان جمعه شهرستان ، روسای ادارات شهرستان و جمعی از توانخواهان در سالن غدیر شهرستان سیریک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی استان در این مراسم با اشاره به قانون جامع حمایت از معلولان  گفت : توانمندسازی و توجه به مسایل و مشکلات معلولین در جامعه از موارد مورد توجه در قانون حمایت از معلولان است.

وی همچنین از واگذاری بیش از 90 درصد فعالیت های بهزیستی در استان به موسسات غیردولتی خبر دادو افزود : ما از همکاری ngoها و موسسات غیر دولتی حمایت می کنیم و امیدواریم تعداد این موسسات بیشتر شود تا بتوانیم خدمت رسانی بیشتری انجام دهیم.

رنجبر با تاکید برنقش آموزش و پیشگیری در کاهش بروز معلولیت ها ، غربالگری بینایی ، غربالگری شنوایی ، آزمایشات و مشاوره‌های ژنتیک قبل از ازدواج و فرزندآوری را بخشی از اقدامات پیشگیرانه بهزیستی معرفی کرد.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان در پایان گفت: امیدواریم شاهد افتتاح اولین مرکز جامع توانبخشی حوزه شرق استان با همکاری مسئولین و خیرین در شهرستان سیریک باشیم.

تقدیر از مددکاران حوزه توانبخشی و معلول موفق ، قاری قرآن و دارای رتبه در رشته شطرنج از دیگربرنامه های این مراسم بود.

این مراسم همچنین با اجرای دکلمه ، سرود ، مسابقه و موسیقی همراه بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی