امروز : یکشنبه, 30 دی 1397

جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه معلولین در بندرعباس

همزمان با گرامیداشت هفته جهانی معلولین ، جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه معلولین با شرکت تعدادی از ورزشکاران دارای معلولیت ذهنی ،جسمی ،کم شنوا در محل مجموعه ورزشی 7 تیر بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ در این جشنواره به همت تعدادی از مراکز و انجمن های غیر دولتی تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس برگزار شد ، آمنه همت سرپرست معاونت امور توانبخشی بهزیستی هرمزگان با تبریک گرامیداشت هفته جهانی افراد دارای معلولیت گفت:نگرش جامعه باید نسبت به معلولین تغییر کند چرا که این قشر از افراد جامعه دارای توانمندی و ظرفیت خوبی هستند و همواره در همه سطوح جامعه حضور فعال و چشمگیر دارند .

آمنه همت تصریح کرد: باید به توسعه مهارتهای اجتماعی معلولین کمک کرد و در جهت ارتقا و کیفیت زندگی سطح سلامت و افزایش اعتماد به نفس معلولین تلاش کنیم .

سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی هرمزگان اذعان داشت: برگزاری جشنواره های ورزشی فرصتی برای شناسایی استعدادهای معلولان در حوزه ورزش است که در ادامه نیز تلاش می شود این افراد برای حضور در مسابقات سطح بالاتر از جمله استانی و ملی آماده شوند.

 افسانه پورمحمود معاونت اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس نیز گفت:افزایش اعتماد بخشی استعداد یابی و هدفمندی بیشتر توانخواهان از جمله پیامدهای اصلی این قبیل رویدادهای ورزشی است.

پورمحمود اذعان داشت:استفاده از ورزش و رویکردهای ورزشی در ارتقا کیفیت زندگی افزایش اعتماد به نفس ارتقا سطح سلامت روان معلولین از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

گفتنی است در جریان برپایی ا ین جشنواره جمعی از معلولان جسمی و حرکتی و ذهنی کم شنوا و ناشنوا کودکان دارای اختلال اوتیسم در رشته های ورزشی دو ،گلبال ،فوتبال با یکدیگر به رقابت پرداختند که در جریان برگزاری این مسابقات تیم توانخواهان ذهنی خفیف شهرستان میناب در یک مسابقه دوستانه فوتبال با تیم فوتبال معلولین مرکز حرفه آموزی جهش این شهرستان با یکدیگر به مصاف یکدیگر رفتند .

در پایان این جشنواره از نفرات برتر با اهدای جوائز تقدیر شد.

گفتنی است این برنامه به منظور اهتمام در گسترش و ارتقا سطح فعالیتهای ورزشی و تربیت بدنی در بین کم توانان معلولین از طریق ایجاد انگیزه ، آمادگی جسمانی ، روحی و رقابت سالم همراه با رفاقت و اخلاق ورزشی برگزار شد  .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی