امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398

اشتغال و مسکن مهمترین دغدغه معلولان است

مدیر کل بهزیستی هرمزگان که در آیین بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت، درجمع معلولین و خانواده های آنها سخن می گفت بیان داشت: اشتغال و مسکن از مهمترین دغدغه های جامعه معلولین است که مرتفع نمودن آن همراهی و همکاری مسولان را می طلبد.

رنجبر با بیان اینکه مسکن موضوع مهمی است افزود : سازمان بهزیستی در این زمینه وارد شده است و با وجود اینکه بخش اعظم آورده ساخت مسکن توسط خود مددجویان پرداخت شده است اما سازمان نیز  در چند سال اخیر بالغ بر 1280 مورد کمک هزینه واحد مسکونی پرداخت نموده است با این وجود هنوز در این زمینه مشکلات زیادی به چشم می خورد. 

وی ادامه داد : از سال گذشته در استان  برای خانواده هایی که دارای دو یا سه عضو یا بالاتر معلول هستند190 واحد مسکونی احداث شده که  در این رابطه کمک بلا عوض 10 تا 30 میلیون تومانی به این خانواده ها شده است.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه افراد تحصیل کرده زیادی با مدارج تحصیلی عالی  در بین  معلولین استان وجود دارند که متاسفانه فاقد شغل هستند بیان داشت : با توجه به تصویب قانون به کارگیری 3 درصد از معلولین در ادارات دولتی  ،متاسفانه همکاری و همراهی لازم تا کنون در این زمینه صورت نگرفته است.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان خاطر نشان کرد:  با وجود اینکه هرمزگان دروازه اقتصادی کشور است ، انتظار است که شرکتها و موسسات بخشی از نیروی انسانی خود را از بین معلولین استان تامین نمایند.

رنجبر ادامه داد : امیدواریم با قانون جدید حمایت از معلولین مشکل اشتغال حل شود.

وی با اشاره به وضعیت مبلمان شهری بندرعباس با بیان اینکه معلولین نیز شهروندان این شهر هستند و حق استفاده از امکانات شهری را دارند گفت : با وجود اینکه اصلاحاتی در معابر و مبلمان شهری صورت گرفته اما هنوز وضعیت شهر برای دسترسی معلولین به امکانات و فضاهای مختلف راضی کننده نیست. 

وی تاکید کرد : از همه مردم تقاضای همکاری  و از همه مدیران شرکتها نیز انتطار عمل به مسئولت اجتماعیشان را داریم

دکتر رضا برومند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در این آیین از واگذاری معبد هندوها برای عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی به جامعه معلولان استان خبرداد و گفت: به منظور فراهم نمودن زمینه برای نشان دادن توانمندی های معلولان غرفه های در ویژه برنامه «هفته فرهنگی هندوستان» که دی ماه امسال در بندرعباس برگزار می شود، در اختیار این قشر قرار داده خواهد شد.

یادآور می شود این مراسم با اجرای برنامه های هنرمندانه ، بی نظیر و شاد از سوی هنرمندان توانخواه ذهنی ، جسمی حرکتی ، ناشنوا و روشندل همراه بود اجرای زنده هنرمندان بنام استان ، عمران طاهری و قنبر راستگو نیز از بخش های جذاب و مخاطب پسند این مراسم بود.

بیانیه روز جهانی افراد دارای معلولیت توسط فرشید معنایی مدیر عامل جامعه معلولین استان قرائت شد.

همچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از توانمندی های مددجویان و ایستگاه تست رایگان ایدز برپا گردید.

گفتنی است آیین بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت به همت اداره کل بهزیستی هرمزگان و همراهی بسیار خوب بهزیستی شهرستان بندرعباس، انجمن ها ، مراکز و موسسات غیردولتی تحت نظارت بهزیستی استان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس برگزار گردید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک