آغاز بکار باشگاه های کتابخوانی ویژه کودکان در بندرعباس

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک و همزمان با 17 مهر روز " کودک ، رسانه و ارتباطات"  ، آیین آغاز بکار باشگاه های کتابخوانی ویژه کودکان  با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان در مهدکودک بی همتا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ حمید سلیمانی در این مراسم هدف از راه اندازی باشگاه های کتابخوانی را نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و افزود : هفته ملی کودک فرصتی طلایی و ارزنده برای مطرح نمودن مسائل کودکان و آغاز ی برای اجرایی نمودن برنامه های آموزنده و مفید برای کودکان است و همه مهدهای کودک باید از ظرفیت این ایام برای اجرای برنامه های با محتوا و ارزشمند به نفع کودکان  بهره گیری نمایند .

معاون امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان با اشاره به اهمیت دوران کودکی و ضرورت توجه همزمان به رشد جسمی و تربیتی کودکان در این مرحله تصریح کرد : کودکان سرمایه های آینده جامعه هستند و باید برنامه های روز جهانی کودک در راستای ایجاد شور و نشاط در این افراد باشند .

سلیمانی یادآور شد فعالیت های سازمان بهزیستی در مهدهای کودک باید بر اساس نوع آموزش و استفاده از ابزارها و روشهای نوین آموزشی ارتقا یابد و باید برای کیفیت بخشی به آموزش ها تلاش نموده و به دنبال محتوا و استانداردسازی فضاهای آموزشی باشیم .

حمید سلیمانی افتتاح کتابخانه جهت استفاده کودکان از کتابهای موجود در این کتابخانه را مستلزم فرهنگ سازی  و ایجاد فضایی خلاقانه برای علاقه مندان و ایجاد انگیزه در کودکان به سمت و سوی کتاب برشمرد و گفت: باید از محتوای آموزشی و کتاب ها بر اساس علاقه مندی کودکان برای قصه گویی استفاده شود که کودک بتواند پس از شنیدن داستان کتاب نکته پند آموز آن را دریابد.

شایان ذکر است این مراسم با برنامه هایی از جمله : همنوایی کودکان در سرود ملی ،خواندن شعر و سرود با محتوای کودکانه همراه بود.

 

                                                                                                           

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1