تجلیل از سالمندان با حضور مسئولین استانی

به مناسبت فرا رسیدن اول اکتبر ، نهم مهرماه مصادف با روز جهانی سالمند ، مراسم تجلیل ویژه سالمندان در مرکز روزانه توانبخشی سرای مسعود با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری با تبریک و گرامیداشت روز جهانی سالمند از بهزیستی هرمزگان در جهت راه اندازی مراکز روزانه سالمندان قدردانی نمود وتصریح کرد : این مراکز با فعالیتهای بسیار خوب سهم بسزایی در نشاط اجتماعی و سلامت جسم و روان سالمندان دارند .

وی گفت : راه اندازی چنین مراکزی نیاز استان است و باید نسبت به آماده نمودن زیرساخت ها و بسترلازم برای ایجاد این قبیل مراکز اهتمام ورزید.

بهروز اکرمی از سالمندان به عنوان گنجینه و سرمایه های عظیم یاد کرد و ادامه داد : باید در راستای حفظ نشاط سالخوردگان اهتمام ورزیده و از تجربیات ارزشمند و گرانقدر آنان به عنوان چراغی فراروی  برنامه های خود بهره ببریم.

مدیر کل بهزیستی استان نیز با تبریک گرامیداشت روز جهانی سالمندان ، به نقش و جایگاه سالمندان در فرهنگ و جامعه اسلامی اشاره داشت و افزود: در فرهنگ زندگی ساز اسلام بر تکریم سالخوردگان تاکید فراوان شده است

غلامحسین رنجبر اضافه کرد : افزایش سن و رسیدن به سن سالمندی برای هر انسانی گریز ناپذیر است .

وی ادامه داد : با عنایت به راهبرد سازمان مبنی بر گسترش مراکز روزانه سالمندان به جای مراکز شبانه روزی و بستری و نگهداری ، در حال حاضر به حول و قوه الهی تعداد دو مرکز تخصصی ،آموزشی و توانبخشی به صورت روزانه در شهرستان بندرعباس و میناب با هدف توانمندسازی سالمندان ، مشارکت آنان در اجتماع ، توجه به سلامت جسم و روان و افزایش کیفیت زندگی سالمندان راه اندازی گردیده است.

رنجبرگفت : در این مراکز با ارائه خدمات آموزشی ، فرهنگی، هنری ، ورزشی و مشاوره علاوه بر سلامت جسم سلامت روان سالمندان نیز مورد توجه قرار می گیرند.

 وی تصریح کرد در این مراکز ، ضمن بهره مندی سالمندان از فضایی شاد، زمینه انتقال تجربیات سالمندی، بهبود روند مشارکت های اجتماعی و افزایش کیفیت زندگی آنان نیز فراهم می شود.

مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان اظهار داشت:  مرکز روزانه توانبخشی سرای سالمندان مسعود نیز در زمینه های فرهنگی ، هنری ، پزشکی ودرمانی ، دندانپزشکی ، مشاوره روانشناختی ، شاهنامه خوانی ، قصه گویی ، مثنوی خوانی و فیزیوتراپی آماده ارائه خدمات به سالمندان می باشد و در حال حاضر تعداد 44 نفر سالمند بهره مند هستند.

گفتنی است : در جریان برپایی این مراسم معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و مدیر کل بهزیستی استان با اهدای لوح سپاس و شاخه های گل از سالمندان تجلیل به عمل آوردند .

یادآور می شود آمنه همت معاون توانبخشی بهزیستی استان ، هادی مرادی سرپرست بهزیستی بندرعباس و جمعی از کارشناسان بهزیستی استان و شهرستان نیز در این مراسم حضور داشتند. .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1