بیش از 61هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شده است.

رییس مرکز مشارکتهای مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور:

بیش از 61هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شده است.

رییس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور گفت: 61 هزار و 228واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید برای مددجویان احداث شده است .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ، دکترکوزه گر در آیین افتتاح طرح های بهزیستی شهرستان قشم افزود: هم اکنون نیز 55 هزار و 377 واحد مسکونی در کشور برای مددجویان در حال احداث است.
وی ادامه داد: پنج میلیون و 200 هزار مددجو از خدمات سازمان بهزیستی در سراسر کشور بهره می برند که یک میلیون و 400 هزار نفر از آنان معلول هستند.

محمد علی کوزه گر اظهار داشت: سالانه 25 تا 30 هزار نوزاد معلول در کشور به دنیا می آیند که می توان با اقدام های مناسب از وقوع آن پیشگیری کرد.
 وی پیشگیری از معلول زایی در کشور را از جمله اقدامات بهزیستی  برشمرد و یادآور شد: در ماده 75 قانون برنامه ششم غربالگری ژنتیک ازدواج و کاهش معلول زایی ذکرشده تا بتوان با تکمیل پرسشنامه ژنتیک ازدواج و توسعه مراکز مشاوره و خدمات تشخیصی اختلالات ژنتیکی نسبت به کنترل، مهار و پیشگیری معلول زایی در کشور اقدام شود.
رییس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: با یک مشاوره مناسب و به هنگام و نیز انجام اقدام های لازم پیش از ازدواج، بعد از ازدواج و هنگام بارداری می توان از تولد فرزند معلول جلوگیری کرد.
دکتر کوزه تصریح کرد: سال گذشته برای 57 هزار نفر از جامعه هدف سازمان بهزیستی اشتغال ایجاد شده است.

 وی افزود: تفاهم نامه ای با صنعت، معدن و تجارت منعقد شد که مددجویان بهزیستی در کارگاه های تولیدی به کار گرفته شوند.

کوزه گر ادامه داد: مشارکت این قشر از جامعه در فعالیت های مختلف اجتماعی و اقتصادی در آگاهی بخشی به جامعه و پیشگیری از تولد افراد معلول بسیار موثر است.

وی پیشگیری ، مداخله و درمان وتوانمندسازی را سه استراتژی بهزیستی برای پیشبرد اهداف سازمان و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت ها برشمرد و تصریح کرد : مشارکت های مردمی استراتژی چهارم بهزیستی است زیرا بدون همراهی مردم و نهادهای مردمی دستیابی به سه استراتژی ذکر شده امکان پذیر نخواهد بود.

 رییس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: وجود مراکز مشاوره در شهرها و روستاها می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی کمک شایانی کند و از همین رو سازمان بهزیستی برای احداث مرکزهای مشاوره توسط بخش خصوصی هم برنامه دارد.

گفتنی است درپی حضور دکترمحمدعلی کوزه گر رییس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی و جهان حیدری رییس دبیرخانه توسعه موسسات ونظارت بر مراکز غیر دولتی سازمان بهزیستی کشور ، مدیر کل و معاونین بهزیستی استان در شهرستان قشم دومین مرکز بهبودی اقامتی با اختلال مصرف مواد با ظرفیت 45 نفرو خانه سلامت روان محلی درگهان راه اندازی و همچنین ضمن واگذاری واحد مسکونی خانوارهای دارای سه عضو معلول، از مرکز آموزشی و توانبخشی معلولان گلهای بهشتی بازدید صورت گرفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1