نشست مشترک بهزیستی و بنادر و دریانوردی استان

در نشستی مشترک غلامحسین رنجبر سرپرست بهزیستی هرمزگان با  اله مراد عفیفی پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان در دفتر کار ایشان دیدار و در زمینه همکاری های مشترک بحث و تبادل نظر شد.

 به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ در جریان این دیدارغلامحسین رنجبر به تشریح و بیان فعالیتها و خدمات مورد ارائه در سازمان بهزیستی به جامعه هدف پرداخت.

 وی به  واگذاری اکثر فعالیت های سازمان به بخش غیردولتی اشاره داشت و افزود :در حال حاضر تعداد 200 موسسه مجوز فعالیت خویش را از سازمان بهزیستی دریافت نموده و مشغول ارائه خدمت به جامعه هدف می باشند .

سرپرست بهزیستی هرمزگان در ادامه به ارائه مشکلات موجود پرداخت و یادآور شد یکی از اولویت ها و مسئله حائز اهمیت سازمان بهزیستی بحث توانمند سازی و اشتغال زایی جامعه هدف تحت حمایت می باشد و  شناسایی معلولان و مددجویان توانا و جویای کار در سراسر استان، مصاحبه و مشاورزه شغلی و تشکیل پرونده کار و اشتغال برای جامعه هدف بهزیستی، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی از منابع موجود، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معلولان و مددجویان، پرداخت یارانه جبران کارایی معلولان به کارفرمایی که اقدام به جذب افراد معلول می‌کنند و همچنین معرفی مددجویان جهت اشتغال به مراکز غیردولتی تحت نظارت سازمان از جمله برنامه های سازمان بهزیستی جهت تحقق این هدف می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی امکان ایجاد شغل و فراهم نمودن بستر و زیر ساختهای لازم به دلیل تعداد با لای مددجویان متقاضی میسر نمی باشد و باید از ظرفیت ها و فرصت های موجود در سایر دستگاهها و سازمانها به نفع جامعه هدف استفاده کرد تا بتوانیم گوشه ای از مشکلات افراد تحت  پوشش را مرتفع نمائیم .

سرپرست بهزیستی هرمزگان ادامه داد: سازمان بهزیستی آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه برگزاری کارگاه های آموزشی همچون مهارت های زندگی،آموزش پیشگیری از اعتیاد ،آموزش خدمات بینایی سنجی ،شنوایی سنجی نوزادان و بزرگسالان،خدمات ژنتیک و سایر ظرفیتهای موجود در این سازمان جهت استفاده کارکنان مجموعه سازمان بنادر و دریا نوردی می باشد .

این مقام مسئول همچنین آمادگی مجموعه بهزیستی را جهت بازدید کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی  از مراکز اقامتی و نگهداری کودکان ایتام و معلولین نیز اعلام نمود .

در ادامه  عفیفی پورمدیرکل سازمان بنادر و دریادنوردی هرمزگان تصریح کرد:تفاوت بزرگ و عظیمی میان نوع فعالیت در سازمان بهزیستی و دریا نوردی وجود دارد و به هیچ عنوان این دو قابل قیاس با یکدیگر نمی باشند.

 وی گفت:کار در بهزیستی اجر معنوی بزرگی دارد و با هیچ پاداشی قابل جبران نیست مزد معنوی خدماتی که بهزیستی به افراد معلول و ایتام ارائه می نماید قابل ارزش گذاری با هیچ معیاری نمی باشد چرا که خداوند سعادت بزرگی را نصیب کارکنان تلاشگر بهزیستی نموده تا در خدمت محرومان و نیازمندان باشند

عفیفی پور آمادگی این سازمان را در جهت در اختیار قرار دادن ظرفیت های موجود به نفع جامعه هدف بهزیستی اعلام کرد و خواستار تعامل و همکاری مستمر و مداوم این دو سازمان با یکدیگر شد.

پورمدیرکل سازمان بنادر و دریادنوردی هرمزگان اظهار کرد بازدید از مراکز نگهداری بهزیستی می تواند تاثیر به سزایی در پرورش روانی و معنوی کارکنان این مجموعه داشه باشد که همواره قدردان داشته ها و سلامتی خود باشند .

وی به نزدیک شدن ماه رمضان ماه بهارقرآن نیز اشاره کرد و گفت در این ماه پر خیر و برکت نیز سازمان بنادر  دریانوردی آمادگی لازم را جهت برپایی سفره افطار برای ایتام دارد .

عفیفی پور اضافه کرد در بحث ضایعات و تجهیزات و ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی نیز می توانیم ظرفیت های موجود در سازمان بنادر و دریا نوردی را در اختیار مجموعه بهزیستی قرار دهیم .

در پایان این نشست مدیر کل سازمان بنادر و دریانوردی استان به تشریح و بیان فعالیتها و برنامه های حوزه بنادر و دریانوردی در امر بارگیری ،ترخیص کالا  سایر خدمات مرتبط به این بخش به مجموعه بهزیستی پرداخت .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1