امروز : پنج شنبه, 27 دی 1397

فلسفه وجودی مددکاری اجتماعی ، حمایتگری اجتماعی است

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان که در همایش گرامیداشت روز مددکاری اجتماعی و در جمع مددکاران بهزیستی هرمزگان سخن می گفت اظهارداشت: فلسفه وجودی مددکاری اجتماعی ، حمایتگری اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ، دکتر منصور اخلاقی پور، گوش دادن به درددل دیگران را نمودی از حمایتگری اجتماعی قلمداد کرد و گفت : خوب گوش دادن یکی از مهارت های مشاورین و مددکاران اجتماعی برای تکمیل حلقه حمایتگری است که در فرهنگ دینی و عرفانی ما نیز بسیار مورد تاکید است.

وی تصریح کرد : مددکاری اجتماعی چند وجهی است و مددکار باید مشاور ، جامعه شناس ، روانشناس و دلسوز مردم نیز باشد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان همچنین تسهیلگری در تعاملات اجتماعی مددجویان و تسهیلگری در دستیابی به ضرورت ها و مطالبات جامعه هدف در دستگاهها و ادارات را دیگر وظیفه مددکار عنوان کرد.

دکتر اخلاقی پور در ادامه با اشاره به باقی ماندن مددکاری اجتماعی استان در حد تجربی بر ضرورت برنامه ریزی مدون در جهت تغییر رویکرد مددکاری از تجربی به حرفه ای تاکید کرد و گفت : اجتماع و مسئولین در برابر مددکاران مسئولیت هایی دارند که در این میان حمایت از مددکاری اجتماعی وظیفه و رسالت بهزیستی است.

وی اظهار داشت : برای دستیابی به این مهم لازم ست کارگروه هایی با حضور فرهیختگان استان در راستای ایجاد بستر حرفه ای تر کردن مددکاری اجتماعی در هرمزگان تشکیل گردد.

برگزاری گردهمایی با حضور کلیه مددکاران اجتماعی استان و بررسی مسائل و مشکلات مددکاران، برگزاری دوره های آموزشی و دورهمی های فصلی برای تبادل تجربیات مددکاران بامحوریت بهزیستی از دیگر تاکیدات مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان در این همایش بود.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین رازمند مدیر روابط عمومی و دبیرشورای فرهنگی بهزیستی استان نیز ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه ، روز مددکاری اجتماعی را به مددکاران سخت کوش استان تبریک گفت و افزود : گام نهادن در مسیر خدمت به خلق توفیقی الهی است و حسن سلوک ، فروتنی ، خستگی ناپذیری وعشق به هم نوع صفت بارز انسان های وارسته است و مددکاران با تاسی به بزرگ مددکار تاریخ مولا علی (ع) عاشق ترین و متواضع ترین انسان ها در عرصه خدمت و دستگیری نیازمندان هستند.

وی با تشریح فضائل و شخصیت والای حضرت علی (ع) ، حفظ کرامت افراد را بارزترین صفات آن حضرت عنوان کرد و افزود : مخاطب مددکاری اجتماعی انسان است و انسان با جایگاهی ویژه در مددکاری اجتماعی اساس و بنیان است .

حجت الاسلام و المسلمین رازمند ادامه داد: مددکار با حفظ کرامت افراد باید بهترین خدمت و شایسته ترین توجه را به جامعه هدف داشته باشد.

گفتنی است دکتر عامری و دکتر پورکیانی از اساتید استان ، دیگر سخنرانان این مراسم بودند و در سه محور "مددکاری اجتماعی و تاب آوری اجتماعی" ، "خانواده سالم ، توانمندسازی پایدار" و "مراقبت از خانواده در بحران" به ارائه مطلب پرداختند.

در پایان از 7 نفر از مددکاران برترادارات بهزیستی شهرستانها ، 12 نفراز برندگان مسابقات ورزشی کارکنان بهزیستی کشور، 3 نفر از برندگان مسابقه کتابخوانی قطره ای از دریای نماز ،3 نفر از برندگان مسابقه خانواده و نماز ، 3 نفر از برندگان مسابقه پیامکی دهه فجر و 4 نفر از برندگان مسابقه کتابخوانی غدیر با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.

گفتنی است همایش گرامیداشت روز مددکاری اجتماعی با موضوع مددکاری اجتماعی و ارتقای پایداری اجتماعی (با تمرکز بر نهاد خانواده ) از سوی بهزیستی استان و با همکاری کلینیک مددکاری ره آورد سبز در سالن اجتماعات بهزیستی هرمزگان برگزار گردید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1