امروز : چهارشنبه, 26 دی 1397

نشست مشترک بهزیستی و فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس

با هدف بررسی زمینه همکاری های دو دستگاه ، نشست مشترک بهزیستی و فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در دفتر مدیریت بهزیستی استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ، غلامحسین رنجبر سرپرست بهزیستی هرمزگان در این نشست به ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت های بهزیستی در مجموعه شهری مانند ساماندهی کودکان کار و خیابانی ، معتادین و کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

غلامحسین رنجبر با اشاره به گستردگی شهر بندرعباس و آسیب های موجود بر لزوم تعامل بین بخشی و گسترده نمودن فعالیت ها تاکید کرد و افزود : می توان با تجمیع ظرفیت ها و هم راستا نمودن فعالیت دستگاهها از ظرفیت های موجود در جهت کاهش آسیب های اجتماعی بیشترین بهره برداری را نمود.

در ادامه هر یک از اعضا به ارائه دغدغه های حوزه تخصصی و زمینه های همکاری مشترک پرداختند.

همکاری در بحث آگاهسازی و اطلاع رسانی ، جلب و جذب کمک های مردمی ، تامین فضای مناسب برای ایجاد نمایشگاه و فروشگاه دائمی محصولات مددجویان ، جلب نظر کارفرمایان برای بکارگیری جامعه هدف بهزیستی و معلولین و بهره مندی آنان از سهمیه حق بیمه کارفرمایی، همکاری مشترک در استفاده از پتانسیل محلات و پایگاههای خدمات اجتماعی برای کاهش آسیب در محلات ، اهتمام بیشتر در راستای اجرایی نمودن بحث مناسب سازی اماکن و فضای عمومی ، تامین اتوبوس مناسب سازی شده ویژه معلولین ، گسترش سالن های مناسب برای استفاده معلولین ، همکاری در تامین فضای سبز و فضای بازی مرکز کودکان خیابانی و تامین مکان مناسب برای استقرار پایگاه خدمات اجتماعی و گسترش همکاری در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی و اطلاع رسانی خدمات و همچنین رفع مشکل موجود در مستند سازی املاک بهزیستی از موضوعات مطرح شده توسط اعضای شورای معاونین بهزیستی هرمزگان در این نشست بود .

محمد مهدی جهانبخش مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در ادامه جلسه ضمن تبریک سال نو ، کاهش آسیب های اجتماعی را یکی از اولویت های شهرداری بندرعباس در سال جدید عنوان کرد و اظهار داشت : دغدغه ها مشترک است و لازم است در جهت ایجاد تعامل بین دستگاهها با انعقاد تفاهم نامه وظایف تفکیک ، ظرفیت ها مشخص و براساس ظرفیت ها برنامه ریزی لازم برای تحقق اهداف صورت گیرد.

وی همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته برای تعیین برنامه ها تا پایان سال و طرح پژوهشی با همکاری دو دستگاه را عنوان نمود و تصریح کرد : ضمن انعقاد تفاهم نامه می توان دستگاههای متولی دیگر را نیز همراه نمود و و با استفاده از ظرفیت ها در جهت رفع مشکلات گام های بلند برداشت . 

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در پایان در خصوص پیگیری مسائل مطرح شده و ایجاد زمینه تحقق همکارهای دو دستگاه قول مساعدت وهمراهی داد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1