بازدید مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان از مرکز توانبخشی اختلالات طیف اتیسم

مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان در ادامه برنامه های بزرگداشت روزجهانی آگاهسازی اتیسم به همراه معاون توانبخشی بهزیستی استان و سرپرست بهزیستی بندرعباس از مرکز توانبخشی اختلالات طیف اتیسم آوای امید در بندرعباس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ غلامحسین رنجبر در این بازدید، سه سال اول زندگی را دوران طلایی تشخیص در اختلال اتیسم عنوان کرد و افزود : اتیسم یک اختلال عصبی است که عملکرد مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. این معلولیت رشدی معمولا در سه سال اول زندگی به طور کامل آشکار می شود. معمولا این سه سال اول، دوره طلایی قلمداد می شود و چنانچه در این دوره مربیان و والدین کودک این عارضه را شناسایی کنند و در صورت درمان و رسیدگی می توان کودک را به مدرسه فرستاد و مهارت های زیادی را به او آموخت.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان به استعداد های منحصر به فرد این افراد در زمینه های هنر های تجسمی، علمی و هنری اشاره کرد و گفت: سطح آگاهی جامعه جهانی از استعداد های این افراد باید ارتقا یابد.

وی سازمان بهزیستی، آموزش و پرورش و وزارت بهداشت را دستگاههای متولی رسیدگی به طیف گسترده ای از نیازهای افراد مبتلا به اتیسم دانست و گفت : سازمان بهزیستی با ایجاد و راه اندازی مراکز تخصصی درمانی و آموزشی  کودکان اتیسم ، خدمات آموزشی ،  خدمات روانشناختی ، خدمات کاردرمانی ، خدمات بازی درمانی ، خدمات موسیقی درمانی ، مشاوره وآموزش خانواده ها و خدمات گفتار درمانی توسط متخصصین مربوطه به توانخواهان و خانواده های  آنها ارائه می نماید.

غلامحسین رنجبر برحمایت بیشتر از اینگونه مراکز تاکید کرد و با توجه به بالا بودن هزینه های آموزشی ، از معاون توانبخشی خواست که از این افراد حمایت بعمل آید .

مدیر کل بهزیستی از مدیر مرکز خواست که با استفاده از روش های مختلف آگاهسازی ، توجه خانواده ها را به این فعالیت جلب کند تا در آینده هیچ کودکی بدلیل عدم شناسائی و عدم دسترسی ، از خدمات توانبخشی محروم نگردد. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1