اعتیاد مادر تمام آسیب های اجتماعی است

رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، اعتیاد مادر تمام آسیب های اجتماعی است

حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست با سرپرست ، معاونین و مسئولین بهزیستی هرمزگان و شهرستان بندرعباس ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و تقدیر از تلاشهای مجدانه بهزیستی دراستان بیان کرد : چنانچه بخواهیم آسیب‌های اجتماعی را به تناسب اهمیت آنها اولویت‌بندی کنیم، اولین و در واقع مادر تمام آسیب‌های اجتماعی «اعتیاد» است .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ حسین هاشمی تختی تصریح کرد : اعتیاد در رشد آسیب‌های اجتماعی به شدت هم‌افزایی دارد  و سرقت، طلاق، مفاسد اخلاقی، شرارت و.....از آن سرچشمه می‌گیرند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس، با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت های موجود برای آگاهسازی و پیشگیری از بروز معضل اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی بهره برد افزود : آمار و اطلاعات موجود حاکی از آن است که تلاشهای صورت گرفته در حوزه مبارزه با مواد مخدر کافی نبوده و باید بیش از گذشته تلاش نمود و هرگونه اظهارنظر درباره این پدیده را باید با رجوع به واقعیات موجود در جامعه مورد تحلیل قرار داد.

حسین هاشمی تختی بیکاری و عدم اشتغال را دیگر مشکل جامعه عنوان کرد و گفت : یکی دیگر ازعلل اصلی بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی ، نبود شغل و گسترش بیکاری در جامعه است و این ناتوانی در خلق شغل به دنبال عدم برنامه ریزی مناسب ایجاد شده است.

وی پیشنهاد داد : در سال جاری جلساتی فصلی و تخصصی با حضور کارشناسان بهزیستی برگزار و بررسی لازم در خصوص راهکارهای پیشگیری از بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی صورت گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس در ادامه توصیه کرد : باید با تعامل و همیاری هم در جهت بهتر زیستن افراد تلاش کنید و ما نمایندگان مردم در مجلس همواره پشتیبان و همراه شما در هموار نمودن این مسیر خواهیم بود.

غلامحسین رنجبر سرپرست بهزیستی هرمزگان با برشمردن فعالیت های بهزیستی در خصوص فعالیت های صورت گرفته در دفاتر مختلف حوزه های تخصصی پیشگیری ، امور اجتماعی ، توانبخشی و مشارکت های مردمی توضیحاتی ارائه نمود .

وی توسعه مراکزارائه خدمات بهزیستی از جمله مرکز روزانه نگهداری سالمندان  را ازنیازهای استان و برنامه های بهزیستی هرمزگان در سال جاری عنوان کرد .

رنجبر تعداد اشتغال پایدارایجاد شده در سال گذشته را 1224 مورد و بالاتر از تعهد استانی بهزیستی (650 مورد) اعلام کرد و افزود : یکی از مشکلات معلولین بحث اشتغال بوده و براساس قانون باید 3 درصد از سهم استخدام دستگاههای دولتی به معلولین اختصاص یابد که متاسفانه بدلیل عدم اجرای کامل این قانون مشکل اشتغال معلولین همچنان پابرجاست .

وی در ادامه پیشنهاد الزام قانونی شرکت های دولتی برای اختصاص سهمیه 3 درصد از استخدام معلولین را مطرح و خواستار پیگیری نمایندگان مجلس در این خصوص شد.

غلامحسین رنجبرگفت : تاکنون 1031 واحد مسکونی مددجویی واگذار گردیده است .

سرپرست بهزیستی هرمزگان خواستار همراهی مسئولین استان در رفع مشکل مددجویان در تامین سهم آورده مسکن از محل اعتبارات استانی و مشارکت خیرین شد.

در ادامه این نشست که در محل شیرخوارگاه الزهرا شهرستان بندرعباس برگزار گردید حسین هاشمی تختی از بخش های مختلف مرکز بازدید و با خدمات ارائه شده به کودکان آشنا شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1