حضور سرپرست بهزیستی هرمزگان در کانون ناشنوایان

همزمان با واپسین روزهای اسفند ماه ،غلامحسین رنجبر سرپرست بهزیستی هرمزگان به همراه جمعی از معاونین و مسئولین بهزیستی استان و شهرستان بندرعباس با  اعضای کانون ناشنوایان استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ در این دیدار ضمن بازدید از بخش های مختلف  ، مسائل و مشکلات معلولین بررسی و راهکارهایی در این خصوص ارائه گردید.

سرپرست بهزیستی هرمزگان در نشست صمیمانه ، با اشاره به توانمندی ناشنوایان در حوزه های ورزشی و هنری گفت :باید توانایی های ناشنوایان را به جامعه معرفی کرده و از ظرفیت های جامعه در جهت اشتغال این عزیزان استفاده کنیم چرا که اکثر مردم از توانایی این قشرآگاه نیستند .

وی گفت:امروزه قشر ناشنوایان در جامعه افرادی موفق ، فعال و توانمند در عرصه های مختلف و بخصوص ورزش هستند اما با وجود چنین توانمندی هایی هنوز هم در جامعه معلولان مظلوم واقع شده اند.

 غلامحسین رنجبر ادامه داد: ناشنوایان در بین معلولان از سلامت جسمی و ذهنی برخوردار هستند اما به علت عدم آگاهی جامعه از توانمندی آنان مشکلات زیادی گریبان این قشر را گرفته است.

 رنجبر اضافه کرد :تامین وسایل کمک پزشکی ،توانبخشی و همچنین حمایت مالی و اقتصادی در جهت توانمند سازی این قشر ،از جمله خدماتی است که توسط اداره کل بهزیستی به این عزیزان ارائه می شود .

سرپرست بهزیستی هرمزگان اذعان داشت:برخی از ناشنوایی ها از نوع مادرزادی و ژنتیکی است که سازمان بهزیستی برنامه از غربالگری شنوایی نوزادان و همچنین کودکان 3 تا 5 سال را در اولویت کار خود قرار داده است .

وی تاکید کرد:اموزش زبان اشاره به کودکان ناشنوا و خانواده ،کمک در جهت کاشت حلزون ،حمایت مالی ،تامین وسایل شنیداری از جمله باتری،سمعک،وسایل کمک پزشکی و همچنین توانمند سازی ناشنوایان از جمله برنامه های های بهزیستی در راستای کمک به قشر ناشنوا است .

رنجبر اشتغال را  مهمترین مشکل ناشنوایان عنوان کرد و ادامه داد :برخی از صاحبان مشاغل ،به این قشر اعتماد کافی نداشته و هنوز هم از توانمندی و ظرفیت ناشنوایان بی اطلاع هستند .

سرپرست بهزیستی هرمزگان در ادامه یادگیری زبان اشاره جهت ارتباط هر چه بیشتر و بهتر با این قشر از گروه هدف را از اولویت های سال پیش رو دانست و بر آموزش و یادگیری زبان اشاره برای کارکنان سازمان تاکید و آن را یک ضرورت دانست.

گفتنی است پلاسی زاده مدیر عامل کانون ناشنوایان در جریان این دیدار به ارائه گزارشی از برنامه ها و مشکلات و چشم انداز آینده این کانون پرداخت .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1