حضور مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان در شهرستان قشم

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی به همراه دکتر اخلاقی پور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرهادی نیا دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان در سفر یک روزه به شهرستان قشم ضمن شرکت در مراسم افتتاحیه طرح نماد نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان از مرکز درمان اقامت میان مدت اعتیاد آرامش بهبود قشم و همچنین و اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی بازدید کردند.

شرکت در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان از دیگر برنامه های دیگر سفر مدیر کل بهزیستی هرمزگان به شهرستان قشم بود .

مدیر کل بهزیستی هرمزگان ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری ودرمان اعتیاد بر ضرورت مشارکت دستگاه های متولی و نیز استفاده حداکثری از ظرفیت گروه های مردم نهاد در این حوزه تاکید کردند .

در پایان از خدمات ارزنده اداره بهزیستی قشم در راستای پیشگیری ، کاهش و درمان اعتیاد توسط فرماندار ورییس دادگستری شهرستان تقدیر به عمل آمد.

 

برگزاری نشست تخصصی با موضوع نمازشناسی و شیوه های دعوت به نماز

نشست تخصصی با موضوع نمازشناسی و شیوه های دعوت به نماز با حضور 70 نفر از مدیران و مربیان مهدهای کودک شهرستان بندرعباس در اداره کل بهزیستی هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ دبیر شورای فرهنگی بهزیستی استان هدف از برگزاری این نشست را آشنایی نظری و عملی مدیران و مربیان مهدهای کودک با شیوه‌های دعوت کودکان به نماز و تشویق کودکان به نماز عنوان کرد و افزود : نماز در دین مبین اسلام یک اصل بوده و دارای آثار و برکات ارزنده ای است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین رازمند براساس تفاهم نامه همکاری بین بهزیستی استان و ستاد اقامه نماز و با همکاری شورای فرهنگی و امور اجتماعی و تلاش بر این است که با نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز و تحقق این فریضه بزرگ الهی جامعه ای پویا و سالم داشته باشیم.

وی به نقش مهدهای کودک در تحقق این مهم اشاره داشت و تصریح کرد : بهترین زمان برای نهادینه کردن فرهنگ نماز کودکی است و با آموزش مربیان مهدها که ارتبازط مستقیم با پرورش روح و فکر نونهالان ما دارند می توان به اهداف مطلوبی در این خصوص دست یافت.

 

مرکز توانبخشی مراقبتی فجر آسایش میزبان مدیرکل بهزیستی هرمزگان

به مناسبت هفته ملی پارالمپیک غلامحسین رنجبر مدیرکل بهزیستی هرمزگان به اتفاق هیات همراه در مرکز توانبخشی و مراقبتی بیماران روانی مزمن مردان حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ غلامحسین رنجبر با تبریک گرامیداشت هفته ملی پارالمپیک به گستردگی وتنوع خدمات در سازمان بهزیستی اشاره داشت و افزود: نوع فعالیت و خدمات مورد ارایه به اقشار مختلف تحت پوشش با سایر دستگاههای اجرایی متفاوت است. چرا که اقشار زیادی از جامعه از نوباوه تا سالمند را در بر می گیرد و تنوع کار بسیار بالاست.

 مدیر کل بهزیستی استان اذعان داشت: بهزیستی به نسبت فعالیت و خدماتی که به جامعه هدف یا به عبارتی به آحاد جامعه ارایه می دهد از امکانات و اعتبارات کافی برخوردار نمی باشد به خصوص در بحث اعتبارات دولتی که پاسخگوی رفع نیازهای افراد تحت حمایت نمی باشد و لازم است مسئولین و سایر دستگاههای اجرایی و بویژه خیرین به مراکز تحت نظارت سازمان بهزیستی همواره نگاه حمایتگر داشته باشند.

گفتنی است در جریان حضور مدیر کل بهزیستی هرمزگان در مرکز بیماران روانی مزمن ، یک دوره مسابقه دوستانه فوتبال میان تیم های بیماران روانی مقیم در این برگزار  شد و پس از پایان ، برندگان با اهدا مدال از سوی مدیر کل بهزیستی هرمزگان و هیات همراه مورد تجلیل قرار گرفتند.

بازدید از کارگاه حرفه آموزی بیماران روانی و تقدیر از مربیان از دیگربرنامه ها بود.

 شایان ذکر است دو مرکز اقامتی بیماران روانی زنان ومردان در مرکزاستان فعالیت دارند که خدماتی از قبیل مددکاری اجتماعی ، روانشناسی، پزشکی، توانبخشی، پرستاری و حرفه آموزی را به خدمت گیرندگان ارائه می دهند.

برگزاری همایش بزرگ ویلچررانی در بندرعباس

همزمان با گرامیداشت هفته ملی پارالمپیک و مقارن با هفته تربیت بدنی یک دوره همایش ویلچررانی با شرکت گروهی از معلولین در محل پارک غدیر این شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان؛ غلامحسین رنجبر با حضور در این مراسم ضمن تبریک گرامیداشت هفته ملی پارالمپیک. گفت اگر به توانمندی های معلولین در همه عرصه ها توجه و اهمیت نشان دهیم و شرایط و بسترمناسب را برای ورود آنها در همه فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی، ورزشی،هنری و غیره فراهم سازیم می توانیم با اتکا به این توانمندی ها و ظرفیت ها ، معلولان را به سمت استقلال نسبی سوق دهیم.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان گفت معلولین توانایی و انگیزه لازم را در جهت توسعه و یاری کشور در میادین مختلف از جمله عرصه ورزش دارا هستند .

وی ادامه داد خوشبختانه مایه مباهات است که امروز ورزش معلولین و بویژه جامعه هدف در استان از جایگاه و وضعیت مطلوبی در سطح کشور برخوردا ر است و این قشر از جامعه هدف در سالهای اخیر به موفقیت های درخشان و چشمگیری در عرصه های ملی و جهانی دست یافته اند.

رنجبر افزود ورزش از نیازهای ضروری و اساسی جامعه به شمار می رود و باید همه دستگاهها ی ذیربط در نهادینه سازی فرهنگ ورزش در بین اقشار مختلف جامعه بکوشند.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان هدف از اجرای این برنامه ها را ارتقا سطح سلامت و افزایش نشاط و شادی برای جامعه هدف عنوان و بیان کرد: ورزش و فعالیت فیزیکی نقش مثمر ثمر ی در سلامت جسمی و سلامت روان افراد ایفا می کند.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این همایش ویلچررانان به اجرای حرکات ورزشی پرداخته و و لحظات و دقایق مفرح و شادی بخشی را در جوار هم تیمی های خود تجربه نمودند.

شایان ذکر است در پایان با حضور مدیرکل بهزیستی هرمزگان و مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی استان ضمن تقدیم مدال ها با اهدای شاخه های گل از همت و تلاش ویلچررانان تجلیل به عمل آمد.

بازدید حاضرین از ماشین تیم سیار اورژانس خدمات اجتماعی سیار 123 مستقر در محل و آشنایی با خدمات و فعالیتهای مورد ارایه توسط این واحد به عموم یکی دیگر از برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است در این مراسم غلامحسین رنجبر مدیرکل بهزیستی هرمزگان ، بارانی مدیرکل آموزش و پرورش استثنایی، خواجه فینی معاون فرهنگی ، ورزشی و تربیتی اداره کل ورزش و جوانان استان. حسن کامجو دبیر هیات ورزش های جانبازان و معلولین و آمنه همت معاون توانبخشی بهزیستی هرمزگان حضور داشتند.

 

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1