مدیرعامل جمعیت مددکاران و خیران ASB آلمان در جمع افراد دارای معلولیت حضور یافت

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ مدیرعامل جمعیت مددکاران و خیران ASB آلمان با حضور در مرکز حرفه آموزی انجمن ضایعات نخاعی استان از فعالیتهای این هنرمندان توانمند بازدید کرد .

وی در این دیدار به اتفاق دکتر شهبازی قائم مقام معاونت امورتوانبخشی سازمان بهزیستی کشور و نیک نژاد کارشناس روابط عمومی بهزیستی کشور از کارگاههای صنایع دریایی (صدف) ، خیاطی ، معرق چوب و محرق ساقه گندم بازدید نمود.

اولریخ باخ در این دیدار با ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته گفت : پتانسیل و توانمندی افراد دارای معلولیت استان در سطح بسیار بالایی است.

مدیرعامل جمعیت مددکاران و خیرانASB آلمان در بندرعباس

 

آماده تبادل تجربیات و اجرای پروژه هایی مرتبط با فعالیت های بهزیستی در استان هرمزگان هستیم.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ اولریخ باخ مدیرعامل جمعیت مددکاران و خیران ASB آلمان در نشست با مدیر کل و معاونین بهزیستی هرمزگان پس از توضیحات مدیر کل بهزیستی استان در مورد جمعیت استان و جمعیت افراد تحت پوشش بهزیستی و عملکرد بهزیستی در استان در خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت اظهارداشت: فعالیت های صورت گرفته در زمینه خدمات اجتماعی در ایران بسی جای تقدیر دارد .

وی به سوابق همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه امداد رسانی زلزله بم و همکاری های آموزشی اشاره کرد و افزود: آماده تبادل تجربیات و اجرای پروژه هایی مرتبط با فعالیت های بهزیستی در استان هرمزگان هستیم.

مدیرعامل جمعیت مددکاران و خیران ASB آلمان گفت: این سازمان برای تمامی اقشار جامعه از کودک گرفته تا سالمند برنامه دارد و امسال یکصد و سی امین سال تاسیس خود را جشن گرفته است.

وی با بیان اینکه این سازمان بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر عضو دارد تصریح کرد: در حال حاضر در 33 کشور جهان با ایجاد دفاتر نمایندگی، فعالیت می کنیم و تلاش خود برای افزایش دفاتر نمایندگی خود در کشورها را نیز به کار می گیریم.

دکتر شهبازی قائم مقام معاونت امورتوانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سازمان ASB از سال 1888 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده و فلسفه آن کمک رسانی به افراد نیازمند است،  افزود : از دو سال قبل تفاهم نامه ای بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان ASB آلمان در زمینه تحقیقاتی ، آموزشی و اجتماعی منعقد گردیده و طی این دوسال برنامه های آموزشی با موضوعات مختلف برگزار گردیده است.

وی هدف حضور اولریخ باخ را در ایران و استان های کرمان و هرمزگان ، آشنایی مدیر عامل مدیرعامل جمعیت مددکاران و خیران ASB آلمان با ظرفیت ها و نیازهای آموزشی این استان ها برای اجرای پروژه هایی براساس تفاهم نامه با سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد.

 

 

همواره حامی جامعه هدف بهزیستی بوده و خواهم بود

 

احمد مرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی:

همواره حامی جامعه هدف بهزیستی بوده و خواهم بود

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ احمد مرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل و معاونین بهزیستی هرمزگان در دفتر کار خود ضمن تقدیر از همت و تلاش صادقانه مجموعه بهزیستی در استان به رسالت خطیر بهزیستی در ارائه خدمت به معلولین ، نیازمندان ، آسیب دیدگان و ارائه خدمات تخصصی به طیف گسترده ای از جامعه از نوزاد تا سالمند اشاره داشت و افزود: بی شک این خدمت گسترده همراهی همه دستگاهها و به ویژه مسئولین را می طلبد .

وی گفت : همواره حامی جامعه هدف بهزیستی بوده و خواهم بود .

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین با استقبال از پیشنهادات موثر و خوب بهزیستی برای گنجاندن تبصره هایی در بررسی لایحه بودجه سال 98 در مجلس برای تحقق هر چه بهتر اهداف بهزیستی ، خواستار ارائه مکتوب این پیشنهادات شد و در زمینه پیگیری مجدانه آن در مجلس قول مساعد داد.

وی به ناکافی بودن اعتبارات استانی بهزیستی اذعان داشت وافزود : ان شاالله با تعامل و همراهی استاندار محترم و سازمان مدیریت وبرنامه ریزی پیگیر افزایش اعتبارات خواهیم بود.

مرادی افزایش تعاملات را راهکاری موثر برای برطرف نمودن مشکلات و کمبود ها عنوان کرد و اظهار داشت : کمک به محرومین و معلولین به غیر از وظیفه سازمانی ، وظیفه اخلاقی و شرعی همه ماست و با افزایش تعاملات استانی و کشوری بستر تحقق هرچه بهتر خدمت رسانی به جامعه هدف فراهم خواهد شد.

مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان نیز ضمن تقدیر از نگاه مثبت و حمایتگرانه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به فعالیت ها و جامعه هدف بهزیستی ، از کمبود اعتبارات سخن گفت و افزود : با توجه به فعالیت های گسترده بهزیستی این میزان اعتبارات جوابگوی خدمت رسانی به جامعه هدف نخواهد بود.

مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان از کمبود لوازم توانبخشی و مشکلات تامین نیازهای ضروری معلولین گفت و اذعان داشت : نیاز معلولین به سمعک که اغلب دانش آموز و دانشجو هستند در سال جاری 1098 سمعک است که با توجه به افزایش نرخ سمعک و کمبود اعتبارات موجود فقط قادر به خرید 98 سمعک بوده ایم.

مشکلات موجود در تامین مسکن مددجویان از دیگر موارد مطرح شده از سوی غلامحسین رنجبر بود.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان در ادامه خواستار استمرار همراهی و حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از اعتبارات تخصیص یافته به بهزیستی در سطح کشوری و استانی در بررسی لایحه بودجه سال 98 در مجلس شد.

حسین نیکنام معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی هرمزگان نیزدر ادامه سخنان مدیر کل بهزیستی هرمزگان مبنی بر مشکلات اعتباری بر ضرورت افزایش اعتبارات به ویژه در بخش خدمات اورژانس اجتماعی ، نگهداری، درمان و کاهش آسیب های اجتماعی ، مسکن ، سرانه اجرای طرح یک وعده غذای گرم ، وسایل کمک توانبخشی ، حق پرستاری و قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تاکید کرد.

حسین نیکنام همچنین پیشنهاداتی را به شرح ذیل برای در نظر گرفتن در بودجه سال 98 عنوان کرد.

- افزایش 5 درصدی نرخ تعرفه اینترنتی برای اختصاص به پیشگیری از آسیب های اجتماعی

- افزایش نرخ ارسال پیامک (10 ریال) برای توانمندسازی مددجویان بهزیستی

- اختصاص 5 درصدی عوارض شهری حاصل از بحث وارادت اسباب بازی کودکان در هر شهر برای اجرای برنامه های حمایت از کودکان

- اختصاص 2 درصد جرائم رانندگی برای پیشگیری از معلولیت ها و کمک هزینه نگهداری معلولین

گفتنی است در این نشست هر یک از معاونین حوزه های تخصصی به ارائه پیشنهادات ، دغدغه ها و مسائل و مشکلات موجود پرداختند.

 

بازدید معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان از مراکز اورژانس اجتماعی

احمدی منش معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان با حضور در مجتمع خدماتی حمایتی بهزیستی الزهراء از مراکز مداخله در بحران های فردی،خانوادگی و اجتماعی بازدید به عمل آورد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ در این بازدید طی نشستی که صورت گرفت ، غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی هرمزگان از مجموعه قضایی در راستای مسئولیت های اجتماعی و کمک و مساعدت به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و سایر گروههای هدف سازمان بهزیستی تقدیر و ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی مرکز مهر خانواده ، شاهد پیشرفت های قابل توجه و موثری در سلامت روان کودکان و خانواده ها و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی باشیم .

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان نیز در این نشست بیان داشت : همه ما در یک راستا فعالیت و خدمات رسانی می کنیم و باید همه تلاش خویش را به کار گیریم تا بتوانیم در نحوه ارائه خدمات به جامعه هدف هر دو سازمان بر اساس چهارچوب و ضوابط اجرایی اقدام نماییم.

احمدی منش گفت: در جامعه کنونی با توجه به روند رشد آسیبهای اجتماعی به ویژه طلاق که پیامدها و تبعات مخرب و آسیب زننده ای به دنبال دارد، باید به دنبال ارائه راهکارهای نوین و طرح هایی باشیم که به نفع جامعه هدف و عموم مردم باشد .

وی ادامه داد : در همین راستا با توجه به برگزاری نشست ها و تشکیل کارگروه های تخصصی مستمر در سطح کشور و استان ، مقدمات راه اندازی مرکزی تحت عنوان مرکز مهر خانواده با همراهی بهزیستی استان فراهم گردید .

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان تصریح کرد: مرکز مهر خانواده مرکزی است که به زوجینی که در صدد طلاق هستند و یا از یکدیگر جدا شده اند جهت دیدار و ملاقات والدین با فرزندانشان خدمت رسانی می کنند.

 احمدی منش بیان داشت: در این مرکز والدین می توانند در فضایی امن توام با آرامش به دور از هرگونه دغدغه و نگرانی با فرزندان خویش ملاقات و دیدار نمایند.

 معاونت پیشگیری وقوع جرم دادگستری کل استان گفت: مرکز مهر خانواده هم اکنون در تعدادی از استانهای سطح شکور فعال می باشد .

سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان نیز با تشریح فعالیتها و خدمات مورد ارائه در مراکز دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی، هدف از راه اندازی مرکز مداخله در بحران یا اورژانس اجتماعی را پیشگیری و کنترل آسیبهای اجتماعی، ارتقاء توانمندی های افراد در معرض و آسیب دیده اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی سالم عنوان کرد.

وی ادامه داد: راه اندازی تیم های خدمات سیار اورژانس اجتماعی و مراکزی همچون مداخله در بحران ، خانه امن زنان ، بازپروری زنان آسیب دیده و سایر خدمات اجتناب ناپذیر به حساب می آید زیرا ازاین  طریق  می توان افراد در معرض آسیب و یا آسیب دیده اجتماعی را به موقع شناسایی نمود و ضمن مداخلات لازم خدمات مورد نیاز را در دسترس آنها قرار داد.

 سلیمانی گفت:در بحث آسیبهای اجتماعی و ارائه خدمات اورژانسی به آحاد جامعه تمام تلاش سازمان جایگزینی مداخلات روانی اجتماعی قبل از مداخلات قضایی می باشد .

منوی اصلی

دسترسی سریع

سوالات متداول

سامانه مشاوره در فضای مجازی

آگهی مزایده و مناقضه

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1